Звіт про прес-конференцію: боротьба продовжується

Звіт про прес-конференцію: боротьба продовжується

10 Липня, 2018 0 By ZackNop

Основні тези, які сьогодні на прес-конференції озвучили представники Координаційної ради: Рой, Свистович, Дорош, Єременко, Панаетов.

1. Є перемога, хоч і невелика. Народ переконався, що влада під його тиском змушена йти на поступки. Однак розмір перемоги залежить від рівня організованості. Тобто, який рівень організованості на сьогодні, така і перемога. Головне, що ці протести показали, що режим Януковича можна перемагати.

2. Щодо прийнятого з поправками Кодексу – зміни в деяких частинах серйозні, однак вони не можуть нас задовільнити
Ми продовжуємо боротися за три наших базових вимоги – 1) скасування цього Кодексу (і створення спільно з нами нового) 2) Відставка Кабміну, який розробив цей кодекс 3) Вибори у ВР за законом, тобто навесні 2011 року.

3. Оксана Продан зі своєю організацією не готова йти на дві останні вимоги. Вона не відмовляється від акцій протесту, однак наполягає на внесення пропозицій та взаємодію з урядом, щоб міняти прийнятий Кодекс. Тому відтепер ми будемо йти різними шляхами.

4. Ми будемо проводити акції, як в Києві так і в регіонах, але ми додаємо нові форми. Ми й не будемо нікого відмовляти брати участь в акції, що пройде в понеділок, однак ми не скликаємо людей на цю акцію. Сьогодні Олександр Данилюк запросив на акцію політичні сили та форсує події в напрямку політичної революції, ми вважаємо, що на цьому рівні підготовки акцій протесту – такі дії Данилюка – це авантюризм, який є добрим для опозиційних політичних сил, однак шкідливим для досягнення наших вимог.

Ми вважаємо, що зараз люди недостатньо організовані та структуровані, щоб зробити політичну революцію, а тому такі протести можуть захлинутися. Більше того, ми вважаємо, що є небезпека, коли ця невелика перемога, яку досягли своїми протестами люди, почне перетворюватися на поразку з понеділка, коли до акції приєднаються політичні сили.

5. Це був стихійний протест. Тепер ми займемося організаційними справами. Ми будемо робити структуризацію протесту. Ми йдемо до людей в регіонах, в Києві, проводимо роз”яснювальну роботу, про те що навіть відредагований Кодекс нас не влаштовує. Ми підемо до інших середовищ – тому що буде Житловий кодекс, буде Трудовий кодекс, та інші подарунки від влади.

Зараз нам між собою потрібно визначитися – хто продовжить йти далі , з ким ми змогли налагодити нові сильні зв”язки під час протестів, ми збираємося у найближчий час зайнятися побудовою структури. Така структура необхідна для більш потужної участі в акціях протесту, значно більш організованих та масових, для захисту своїх прав.

Зараз дуже важливо залучати різні організації, а не лише підприємців, і продовжувати будувати горизонтальні зв”язки, допомагати самоорганізації людей. Саме це дасть нам хороші перспективи на майбутнє. Те що сьогодні ще 30 різних організацій підписали лист на нашу підтримку, це дуже гарна новина. Ми віддаємо собі звіт, що боротьба може бути довгою.

6. Координаційна рада підприємців у зв”язку з останніми подіями буде переформатована – як? про це приймуть рішення всі учасники. Боротьба продовжується.

7. Залишається невідомою доля одного із затриманих людей – В. Мамедова. Ним зараз займається нардеп Волинець. Всі інші – звільнені. Найкращою відповіддю на знесення наметового містечка буде встановлення в потрібний час більшого, з більшою кількістю людей, нового Майдану.