Заява Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу України

Розвиток подій навколо накладення вето Президента на Податковий кодекс з одночасним скеруванням поправок для розгляду Верховною Радою та інформаційні війни, які ведуться з цього питання, примусили нас зробити наступну заяву.

Ми розуміємо, що вето Президента з «необхідними поправками» до Податкового кодексу дає можливість прийняти наявний варіант Податкового кодексу простою більшістю голосів. Ми не погоджуємося, що протягом двох днів чи навіть тижня можна суттєво виправити настільки неякісний проект, яким є цей Податковий кодекс.

Ми вважаємо неприпустимим зі сторони уряду постійне намагання викривити нашу основну вимогу, а саме вето на Податковий кодекс, й перетворити його у набір незначних правок, що лише завуальовують очевидний негативний вплив цього документу на бізнес-середовище.

Ми вважаємо недоречною та неприпустимою участь частини представників асоціацій бізнесу у переговорному процесі щодо внесення будь-яких змін до існуючого варіанту Податкового кодексу і переконливо просимо їх не перешкоджати спільній справі Майдану, адже абсолютна більшість підприємницького загалу Майдану висловилась за єдино прийнятне рішення – вето Президента та початок роботи над новим проектом Податкового кодексу, дія якого може розпочатися не раніше як з 01.01.2012 р.

Ми не відступимо і від наших вимог щодо особистої відповідальності чиновників, які у настільки непрофесійний спосіб позбавили бізнес можливості нормальної роботи та розвитку, починаючи з липня поточного року.

Саме тому ми просимо наших колег – підприємців та усіх, хто підтримує наші вимоги, знову вийти на Майдан 2 грудня о 9.00.

Бізнес не може функціонувати за правилами, які встановлюються без попереднього аналізу регуляторного впливу, без адекватного обговорення у середовищі усіх зацікавлених сторін.

Ми зі свого боку готові активно включитися у процес підготовки нового варіанту Податкового кодексу, що гарантує бізнесу розвиток та нормальне функціонування бюджетного процесу.

Ми наголошуємо, що абсолютно неприйнятний варіант Трудового кодексу, що теж невдовзі розглядатиметься у Верховній Раді, викличе за умови його підтримки нашу адекватну реакцію.

Спільно з Конфедерацією вільних профспілок ми готові до співпраці у підготовці якісних, орієнтованих на розвиток суспільства як Податкового, так і Трудового кодексу.

Голова Координаційної ради Асамблеї
Ігор Гурняк

P.S. Асамблея громадських організацій малого і середнього бізнесу України, яка об’єднує 130 організацій підприємців, є одним з найбільших об’єднань, які беруть участь в організації протестів. У штабі та переговорній групі Асамблея має квоту у 2 місця з 8.