Не поспішайте радіти президентському вето. Всі на мітинг у четвер 2 грудня на Майдан.

Не поспішайте радіти президентському вето. Всі на мітинг у четвер 2 грудня на Майдан.

12 Серпня, 2018 0 By ZackNop

Щойно представники протестуючих підприємців вийшли з Кабінету Міністрів, куди їх запросили для того, щоб довести рішення Президента щодо вимог протестуючих.
Представники влади повідомили, що Президент наклав вето на Податковий кодекс і пропонує створити Координаційну раду при Президенті України, яка розробить зауваження та надасть свої пропозиції, щоб у четвер вони могли бути подані до Верховної Ради, аби дати змогу прийняти бюджет цього року на підставі узгодженого між владою і Президентом варіанту Податкового кодексу. Ця Координаційна рада планується як постійно діючий орган, який у подальшому може пропонувати зміни й до іншого законодавства, яке стосується підприємницької діяльності.

Представники підприємців заявили, що їх не влаштовує така постановка питання, оскільки фактично йдеться про внесення змін до вже існуючого Податкового кодексу, адже за кілька днів новий кодекс написати неможливо. До того ж протестувальників невідомо, що саме мається на увазі під словом “вето”, і як саме Президент буде обгрунтовувати його, бо, наприклад, варіант подання зауважень Президента, які Верховна Рада врахує і прийме 226 голосами, підприємців не влаштовує.

Чіткою позицією протестувальників в питанні Податковго кодексу є:
1. Податковий кодекс має бути повністю заветований Президентом і припинити своє існування.
2. Бюджет має бути прийнятий на основі нині діючого законодавства.
3. Новий Податковий кодекс повинен бути розроблений за правилами регуляторної політики й вступити в дію з 1 січня 2012 року. В його розробці мають брати участь експерти від підприємців та громадськості.

Також представники підприємців сказали, що не можуть сьогодні пропонувати кандидатури до Координаційної ради, оскільки, по-перше, там мають бути фахівці, згоду яких ще треба отримати, по-друге, підприємці мають прийняти рішення між собою взагалі щодо свого ставлення до пропозиції увійти до Коордради.

Були озвучені й інші вимоги протестувальників, які вони попросили донести до Президента: відставка уряду та дострокові вибори Верховної Ради в березні 2011 року. Представники підприємців також наголосили, що влада повинна припинити репресії щодо учасників протестів у Києві та Хмельницькому,припинити залякувати підприємців, припинити здійснювати рейди податківців та міліціонерів по ринках тощо.

Аби домогтися виконання своїх вимог і не дати владі втягти їх у закулісні ігри підприємці не скасовують попередньо проголошений мітинг на Майдані 2 грудня, а, навпаки, закликають всіх прийти на нього, аби не дати владі вкрасти перемогу народу, який спромігся на масштабні протести заради відстоювання своїх прав.