Що повинен сказати депутат в першу чергу, якщо хоче виступати з сцени Майдану

Податковий кодекс, проти запровадження якого ми протестуємо, був ухвалений практично без участі народних депутатів – тисячі поправок були проголосовані за 2 дні за заздалегідь визначеним поза межами Верховної Ради сценарієм. Депутати проурядової більшості не думали про суть поправок, вони думали про те, як встигнути кожному проголосувати за себе та кількох сусідів за відмашками свого колеги-бригадира Чєчєтова. Податковий кодекс було ухвалено напівпустою залою засідань Верховною Ради, хоча табло фіксувало результативні голосування.

Така практика – голосування народними депутатами не лише за себе, а й за інших депутатів – впродовж років була начебто нормою у сесійній залі. Попри те, що Стаття 84 Конституції України передбачає, що голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюється народним депутатом України особисто, депутати безсоромно, під об’єктивами теле- та фотокамер, порушували присягу, яку вони склали перед вступом на посаду відповідно до статті 79 Конституції – додержуватися Конституції України.

Впродовж років ця практика використовується депутатами всіх політичних сил, а критикується лише тими політиками, які на даний момент знаходяться в опозиції. Вважається, що порушення положень Конституції та власної присяги можна виправдати міркуваннями політичної доцільності та суспільної корисності того рішення, за яке голосувалося.

Черговий наслідок цієї порочної практики, інвалідний Податковий кодекс, засвідчив очевидне – не може бути виправдань демонстративному нехтуванню вимог Конституції, не може бути виправдань привселюдному порушенню народними депутатами України присяги.

Прийшов час покласти цьому край. Почати кожен з нас, народних депутатів України, мусить з себе – і тому я роблю таку заяву.

Я, (П.І.П.), народний депутат України 6-го скликання, визнаю, що під час виконання мною депутатських обов’язків я неодноразово порушував приписи Конституції України, чим порушував присягу, яку я складав перед вступом на посаду народного депутата України відповідно до статті 79 Конституції.

Зокрема, мною неодноразово порушувалися положення Статті 84 Конституції України, яка передбачає, що голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюється народним депутатом України особисто. Натомість я голосував картками інших народних депутатів від їх імені або віддавав свою картку іншим народним депутатам, усвідомлюючи, що вони голосуватимуть нею від мого імені.

Дивлячись в очі велелюдному мітингу, я визнаю свою провину в порушенні присяги, каюся і прошу пробачення.

Я присягаюсь, що ніколи більше не порушуватиму Конституцію, ніколи не голосуватиму в сесійній залі від імені інших народних депутатів та ніколи не віддаватиму нікому свою особисту картку для голосування. У випадку порушення присяги обіцяю скласти депутатський мандат і ніколи не претендувати на посаду народного депутата в майбутньому.

Закликаю всіх моїх колег підписати таку ж саму заяву-вибачення, чи то на Майдані, чи то в іншому місці, та передати її Координаційній раді підприємців та ЗМІ.

народний депутат України 6-го скликання