Репресії проти учасників акцій протесту

Репресії проти учасників акцій протесту

20 Вересня, 2018 0 By ZackNop

Оновлено: близько 18-00 затриманих відпустили. Міліція виправдовується, що учасників акції протесту не затримували, а просто “… доставили у слідче управління главку для надання пояснень як свідків у рамках розслідування фактової кримінальної справи по подіях 22 листопада. І вони дають свідчення як свідки, і їм ніхто нічого не інкримінує“. При цьому стало відомо, що “правоохоронці” не збираються на цьому зупинятися: “люди, які були встановлені за допомогою фото- та відеозображень під час подій 22 листопада, будуть також опитані у цій справі”. Це пряме порушення наших прав людини. Ми повинні боротися за нашу свободу слова, а також за свою свободу в Інтернеті. Нам потрібно вільно спілкуватися на всіх соціальних дошках, розміщувати відео чи навіть грати на будь-якому веб-сайті, доступному для інших. Говорили про обмеження, де можна робити ставки чи грати в покер. Ми цього не приймемо! Є причина, чому люди грають у європейських онлайн-казино, таких як BWin. У них більше ігор та пропонують чудові бонуси, які ви можете отримати безкоштовно за допомогою BWinPlay. Тож, як ви бачите, наші права на свободу в усіх формах є дуже важливими, і ми повинні боротися за них.

Дуже дякуємо журналістам УНІАН та Української Правди, які підхопили цю історію – завдяки вашому висвітленню, про дії міліції стало відомо широкому загалу.

— Початкове повідомлення —
Схоже, що влада збирається показово покарати учасників акції протесту, залякати громадян, щоб наступного разу вони не вийшли на захист своїх прав.

Сьогодні, близько 12-ї години дня, на київському ринку “Петрівка”, міліція затримала Козака Сергія Олександовича та Сафанюка Романа Івановича. Їм інкримінують несанкціоноване перекриття дороги (вул.Інституцька, перетин з Хрещатиком), яке за версією міліції відбулося 22 листопада, і за фактом якого відкрито кримінальну справу.

За попередньою інформаіцєю, затриманих відвезли у приміщення Головного управління МВС України у Київській області. Ми закликаємо журналістів та небайдужих громадян подзвонити за телефонами 272-63-33, 278 – 40 -22 (чергові), 272-62-31 (оперативний черговий ) і поцікавитися, де перебувають Сергій Козак та Роман Сафанюк.

Також, за нашою інформацією, Сергію Костакову – іншому затриманому за участь в акціях протесту – 10 грудня без присутності адвокатів та родичів в суді було продовжено строк утримання в Лук”янівському СІЗО на два місяці!
Рішення винесла суддя Шевченківського суду Бужак. Є небезпека, що до нього за цей час будут застосовані тортури.

Нагадаємо, що МВС намагається знайти докази перекриття вулиць для цієї справи у телеканалів. Сьогодні Київська незалежна медіа-профспілка закликала власників телеканалів не перетворювати журналістів на стукачів і не надавати міліції відео протестних акцій на Майдані Незалежності.

Ми звертаємося до журналістів із проханням про солідарність і закликом про допомогу. Ми просимо зв”язатися особисто з Поліщуком Володимиром Петровичем (271-94-25, 271-99-90), керівником служби по зв”язкам з громадськістю і вимагати у нього пояснень, чому серед білого дня учасників мирної акції протестів Сергія Козака та Романа Сафанюка заарештовують як небезпечних злочинців? Можливо, для того щоб залякати весь колектив ринку? Чому місяцями збираються утримувати в СІЗО одного з учасників мирної акції протесту Сергія Костакова?