Координатори протестів виступили проти переговорів з внесення поправок у Кодекс

Координатори протестів виступили проти переговорів з внесення поправок у Кодекс

На ініційованих Громадянським рухом «Відсіч» зборах протестувальників проти Податкового кодексу всі присутні одноголосно виступили проти переговорів з внесення у нього поправок.

Сьогодні відбулися збори представників київських ринків, ініційовані Громадянським рухом «Відсіч», якому більшість ринків Києва делегували право представляти їх точку зору на нарадах протестувальників. Необхідність зборів виникла тому, що на зборах більшості підприємницьких організацій і профспілок 22 листопада були визначені 7 осіб, які мають мандат від протестувальників вести переговори з владою єдиною делегацією і лише з питань, визначених Національною координаційною радою підприємців України. Жодного мандату підписувати будь-які угоди з владою без погодження з НКРПУ* цій делегації надано не було. Єдиною позицією, яку мала відстоювати ця делегація, мала бути вимога накладення президентського вето на прийняття Податкового кодексу. Але до цього часу ніхто повноважну делегацію на переговори не запрошував. Натомість група осіб сепаратно сформувала переговорну делегацію, навіть не попередивши про це інших підприємців, й розпочала переговори з владою про внесення до Податкового кодексу кількох поправок, мотивуючи це тим, що підприємці бажають працювати, а не протестувати, і що потрібно витиснути з влади хоча б деякі поступки. При цьому визнані владою і незатверджені підприємницьким загалом переговорники стверджували, що більшість підприємців підтримала б позицію щодо переговорів про внесення поправок, якби мала уявлення про їх суть.

Громадянський рух «Відсіч» ініціював зустріч представників київських ринків з самозваними переговорниками, аби ті отримали можливість переконати торговців у своїй правоті та почути точку зору представників ринків.

В підсумку всі представники ринків одноголосно й категорично відкинули позицію щодо переговорів про внесення поправок до Податкового кодексу й засудили нелегітимних переговорників, які за спинами в протестуючих сформували неуповноважену більшістю підприємців делегацію.

«Переговорники» пішли ні з чим, а на збори стали поступово сходитись представники інших організацій – Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу України, об’єднання ринків південної частини Київської області, ринки Миколаєва, Громадська ініціатива «Захист підприємців Львівщини», Харківська обласна профспілка підприємців, ГО «Захист людей праці», ГО «Кияни, об’єднуймось», Федерація профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, підприємці Буковини та ін.

Вже у розширеному складі збори прийняли рішення вимагати від Президента накладення вето на Податковий кодекс, засудити спробу сепаратних переговорів й не уповноважувати нікого на переговори щодо внесення поправок та підтримали заяву Асамблеї громадських організацій малого і середнього бізнесу України, Конфедерації вільних профспілок України, ринків міста Києва, ринків та асоціацій бізнесу Одеської області та Громадянського руху «Відсіч».

*Нагадаємо, НКРПУ – Національна координаційна рада підприємців України – це єдиний спільний орган по координації акцій протесту. До нього входить близько 40 представників організацій, які беруть в них участь