Як боротися зі свавіллям міліції

Як боротися зі свавіллям міліції

11 Вересня, 2018 0 By ZackNop

На даний момент розслідується кримінальна справа за фактом нібито масових заворушень і перекриття вулиць 22 листопада р. під час проведення акції протесту підприємців. Кримінальна справа розслідується слідчим управлінням ГУ УМВС України в м. Києві, але до нас дійшла інформація про міліцейський “бєспрєдєл” на всій території Україні. Нещодавно був також ще один розслідуваний випадок з шахрайством в азартних іграх в Інтернеті. Так що, якщо ви не хочете вплутуватися в такого роду проблеми, вам слід відвідати onlinecasinoscanadian.ca, Керівництво по азартних ігор з усіма поясненими законами і правилами.

Управління карного розшуку, замість того щоб ловити злодіїв і грабіжників, має службову необхідність вивчення списків членів громадських організацій підприємців. Міліція направляє запити на підставі п. 17 ст. 11 Закону України «Про міліцію», але права міліції МИ НЕ ЗОБОВ’ЯЗАНІ забезпечувати, і НЕ ЗОБОВ’ЯЗАНІ ВИКОНУВАТИ і жодної відповідальності за невиконання прав міліції законом не передбачено.

Якщо розслідується кримінальна справа, то порядок розслідування визначається «Кримінально-процесуальним кодексом України». Докази у кримінальній справі добуваються шляхом слідчих дій, якими є протоколи допитів, експертизи, вилучення документів, обшуки, а запити як вид слідчих дій не передбачений Кодексом.

Виникає питання, що робити?

• Якщо до Вашої громадської організації прийшов запит з міліції про надання списків учасників акцій протесту, Вам необхідно пам’ятати:

Право створювати громадські організації і об’єднуватися з метою захисту своїх прав визначено ст. 36 Конституції України.

Відповідно до ст. 34 Конституції України кожен має право на свободу думки і слова, вільне висловлювання своїх переконань.

Згідно ст. 32 Конституції України, ніхто не має права втручатися в особисте і сімейне життя, крім випадків, визначених Конституцією України. (Консультації у кожному конкретному випадку за тел. 066 737 27 97, Юрій Єременко)

• Якщо до Вас прийшли міліціонери і хочуть привести Вас до слідчого на допит?

Свідки приходять на допит виключно за повісткою, де вказано № кримінальної справи і в якості кого Вас викликають. Тільки у випадку, якщо Ви не прийшли після особистого отримання двох повісток, слідчий має право здійснити примусовий привід, винісши щодо цього вмотивовану постанову.

Будь-які загрози про нібито злісну непокору вимогам співробітників міліції можуть бути покарані згідно ст. 185 КУпАП, якщо є порушенням закону і тиск на свідка.

При цьому ст. 185 КУпАП застосовується тільки тоді, коли міліціонери здійснюють охорону громадського правопорядку, і не застосовується щодо викликів або вручення повісток. І затримати Вас можуть тільки склавши протокол затримання.

Обов’язково запишіть номери посвідчень міліціонерів і на допиті в протоколі обов’язково вкажіть про вчинений на Вас тиск з метою отримання недостовірних відомостей. (Консультації у кожному конкретному випадку за тел. 066 737 27 97, Юрій Єременко)